Ingezonden : Rustige zondag
Y Sinan Göregen wist op een luie zondagmiddag dit leuke snapshot vast te leggen; ook onze huisdieren genieten ervan…

Heeft u ook een foto voor brusselblogt? Eén adres : onze mailbox !
Y Sinan Göregen wist op een luie zondagmiddag dit leuke snapshot vast te leggen; ook onze huisdieren genieten ervan…

Heeft u ook een foto voor brusselblogt? Eén adres : onze mailbox !

Dit is een gezellig stekje in de Marollen (vlakbij de Minimenkerk). Het is een ‘sociaal’ gebouw van de Brusselse Haard (geen eigen site – info op brucity.be) dat al ettelijke jaren verlaten en verwaarloosd is. Er staan hekkens rond om de mensen buiten te houden, maar toch zie je er nu en dan toch mensen rondlopen. Je zou je afvragen wat ze er te zoeken hebben (krakers? drugs?)
Er is plaats te weinig in het centrum van Brussel, alle vastgoed wordt peperduur, maar hier geldt dat kennelijk niet. Speculatie, gebrek aan budget of wanbeheer?
Jean-Noël Gobron zond ons deze foto van het Luxemburgpark, of beter van de ‘Europese’ gebouwen die je er rond ziet.
Annemie Neyts (VLD) zegt dat Marie Droogmans, de nieuwe algemeen directeur van de Beursschouwburg, ontslagen wordt. Dat zei Neyts als voorzitter van de Beursschouwburg op TV-Brussel. Twee weken geleden werden de artistieke en de zakelijke directeuren van de Brusselse cultuurtempel ook al ontslagen. Lees meer op brusselnieuws.be …
Meer nieuws uit Brussel:
Een goeie manier om uw overschot aan geld te spenderen:
Het literatuurhuis Passa Porta in de Dansaertstraat is op zoek naar bijkomende financiële middelen en start daarom met een actie Stem Passa Porta. Dat ‘stem’ mag u ook vervangen door ‘steun’, want Passa Porta is op zoek naar vrienden, meters en peters die, naar gelang de titulatuur, een bepaalde duit in het zakje willen doen
via brusselnieuws.be
Op de site valt te lezen wat je terug krijgt:
Vrienden van Passa Porta (50 euro):
Passa Porta biedt in return (12 maanden geldig):
- een door Benoît geïllustreerde lidkaart van Passa Porta
- een plaats in de fotogalerie van Passa Porta voor een foto (9×13) van u met uw lievelingsboek
- gratis entree voor alle publieksprogramma’s in Passa Porta voor 1 persoon
- 10 % korting op alle boeken in de Passa Porta BookshopMeters/Peter van Passa-Porta (500 euro):
Passa Porta biedt in return (12 maanden geldig):
- een door Benoît geïllustreerde lidkaart van Passa Porta
- een tweede lidkaart die u cadeau kunt doen
- een plaats in de fotogalerie van Passa Porta voor een foto (18×24) van u met een lievelingsboek
- gratis entree voor alle publieksprogramma’s in Passa Porta voor 2 personen
- 10 % korting op alle boeken in de Passa Porta Bookshop
- een exclusieve schrijversontmoeting
- een verrassend Passa Porta-eindejaarscadeau
(zie Stem Passa-Porta – PDF)
(naar aanleiding van artikel in Brussel Deze Week)
Wie vandaag een huis koopt in Jette of Laken betaalt daar gemiddeld 200.000 euro voor, in Elsene loopt de verkoopprijs al gauw boven de 350.000 euro. De gemiddelde verkoopprijs voor een villa in Sint-Pieters-Woluwe bedraagt in maart liefst 594.000 euro.
(…)
In Sint-Pieters-Woluwe en Brussel schommelt de gemiddelde prijs voor een klein appartement rond de 115.000 euro, meteen de hoogste prijscategorie. Voor de appartementen met twee kamers zijn er forse stijgingen in Ganshoren (+42 procent), Oudergem (+28 procent), Schaarbeek (+23 procent) en Vorst (+22 procent). Ze zijn het duurst in Ukkel, Woluwe, Brussel, Elsene en Etterbeek. Gemiddeld betaal je er 160.000 euro.De prijzen voor appartementen met drie kamers lijken aan hun plafond te zitten, alleen in Schaarbeek, Ukkel en Woluwe schieten de prijzen verder de hoogte in. In Ukkel, Watermaal-Bosvoorde en Sint-Pieters-Woluwe betaal je er vandaag gemiddeld 300.000 voor, “meer dan de gemiddelde prijs van een eenpersoonshuis,” aldus Colard.
(via brusselnieuws.be)

De Stalingradlaan. Deze laan verbindt het Zuidstation en het centrum van Brussel. Voor vele bezoekers van Brussel is dit dus de eerste grote laan die ze betreden. Sinds maanden zijn aannemers bezig om deze laan op te lappen. Een meer grootstedelijke allure te geven aan deze laan. Maar wat blijkt? Het is een ware klucht.
Lees volledige tekst
Het tramnet van de MIVB breidt binnenkort uit. Vanaf 6 maart biedt de nieuwe tramlijn 24 versterking op de drukste stukken van de bestaande lijn 23. De nieuwe lijn verbindt Schaarbeek met Boondaal via de grote ringlanen, zoals de Generaal Jacqueslaan, en moet de reizigers beter bedienen.
Lees, kijk en luister meer op brusselnieuws.be …
Meer nieuws uit Brussel: