Alle foto’s van de Feeërieën kan je vinden op: Feeërieën 2006 (Flickr).
Er zijn ook nog mooie foto’s op wannabes.be.
Monthly Archive for August, 2006
Wim Barbier ging de afgelopen dagen de middagpauze doorbrengen in het Warandepark, waar deze week Boterhammen in het Park plaatsvindt. Hij bezorgde ons volgende foto’s met bijgevoegd commentaar:

Dinsdag werd de Aalstse groep Ardei uitgeregend. Het kon de pret niet drukken. Het werd een fantastisch optreden.
Continue reading ‘Ingezonden : Boterhammen in het Park’
Brussel-Stad is de meest bedrijfsonvriendelijke gemeente van het gewest. Dat blijkt uit een studie van Agoria naar het ondernemingsklimaat in de 19 Brusselse gemeenten. Ukkel voert het beste beleid voor ondernemingen.
Lees, kijk en luister meer op brusselnieuws.be …
Meer nieuws uit Brussel:
Als opvolging van vorig artikel, kwam volgend bericht van Air France in mijn mailbox terecht:
Wij kunnen u bevestigen dat de lijn Brussel Charles de Gaulle met de hoge snelheidstrein ook na 1 april 2007 voortgezet zal worden. Op dit moment kunnen wij u niet meer details verschaffen.
Met vriendelijke groet,
Zzzzzzz yy Xxxxx
Air France Brussel Midi
Exact wat ik wou horen. Dat er nu nog geen details bekend worden gemaakt kan ik mee leven, maar allez… we zijn gerustgesteld. Brussel verliest geen luchthaven en ik kan rustig blijven vertrekken vanuit Charles de Gaulle… U trouwens ook
Alle foto’s van de Feeërieën kan je vinden op: Feeërieën 2006 (Flickr).
Er zijn ook nog mooie foto’s op wannabes.be
Het populaire café De Walvis wordt omgebouwd tot een sterrenrestaurant. «We willen chique eten op de menukaart, maar tegen een lage prijs. Eén Michelinster is het streefdoel», zegt de uitbater. Gevolg: de vijftien personeelsleden verliezen hun baan.
Het café, sinds zijn ontstaan een populaire ontmoetingsplaats in Brussel, is eigendom van filmproducer Dominique Janne. Hij is directeur van het Europees Filmfestival van Brussel en produceerde de twee laatste films van de Vlaamse cineast Lieven Debrauwer. Hij bezit ook een aantal restaurants in Brussel.
«Aan het interieur en het terras van het café zal er weinig veranderen. We nemen vooral de keuken onder handen», zegt hij. Voorbije maandag begonnen de verbouwingswerken.
Continue reading ‘Café De Walvis wordt sterrenrestaurant’
Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.
Op het eerste gezicht is Easy Tempo misschien een hippe pizzeria zoals er in Brussel alleen al tientallen anderen bestaan. Strak gestijlde, laaghangende, oranje lampen omzomen de bar, waardoor het licht verouderde interieur plots een populaire sixties look krijgt. En toch, de kitcherige inrichting die zovele dorpspizzerias typeert sluimert hier ook door in de lichtjes rommelige maar gezellig huiselijk overkomende aanblik. Onze verwachting is direct hooggespannen… Continue reading ‘Easy tempo: met respect voor traditie en voor Brussel’
Wou u altijd wel eens burgerlijk ongehoorzaam zijn, maar kon u het niet over uw hart krijgen wegens stijfdeftige opvoeding? Wil je je vriend(-in) eens voortonen wat de snelse weg van de Beurs naar het Atomium is?
Stap nu in het vliegtuig en vlieg boven Brussel dankzij de Google Maps flight simulator.
Volg deze link. Klik start wanneer de applicatie is geladen en je vertrekt boven de Beurs in westelijke richting. Maak een bocht van 180 º en vlieg over de Grote Markt, of maak direct een scherpe bocht om de Anspach en Adolf Maxlaan te volgen richting Noordstation om eens over die buurt te vliegen waar je je anders nooit durft te vertonen ![]()
Met de pijltjes op de toetsenbord navigeer je zowel links, rechts als op- en neerwaarts!
Continue reading ‘Vliegen boven Brussel’

Wegens het alsmaar stijgend aantal inschrijvingen is de jaaropleiding van de Belgische Improvisatie Liga volledig geherstructureerd. Vanaf nu wordt er gewerkt in verschillende afdelingen en graden. Voor elk wat wils dus! Een woordje uitleg…
Impro Academy
De Impro Academy is een driejarige opleiding gericht op iedereen die zich intensief wil verdiepen in de wereld van het improvisatietheater. Een jaar bestaat uit 15 avondsessies en wordt telkens afgerond met een examen. Bij de afronding van de derde graad krijg je een getuigschrift. Voor de eerste graad is geen voorkennis vereist.
Impro Fun
In groep improviseren, op elkaars ideeën inspelen en samen scènes verzinnen staat ongetwijfeld garant voor fun! Deze jaarreeks van 15 avondsessies is gericht op iedereen die op een speelse en luchtige manier wil proeven van de wereld van het improvisatietheater. Voor deze sessies is geen voorkennis vereist.
Continue reading ‘Jaaropleiding improvisatietheater (BIL)’
Wie heeft er zich dit weekend kunnen inschrijven voor een cursus?
Zo’n honderd mensen hebben zich zaterdagmiddag ingeschreven voor één van de vele cursussen in gemeenschapscentrum De Markten in Brussel. De belangstelling voor die cursussen is zo groot er bij De Markten een heel eigen inschrijvingsprocedure op nagehouden wordt.
Om de stroom kandidaat-cursisten in goede banen te leiden, werden er volgnummers uitgedeeld. Wie zich aanmeldde, kon maximum twee personen laten inschrijven. Even bellen of mailen kon niet. Wie eerst komt, eerst maalt. En wie geluk heeft kan dit najaar starten met één van de dertig cursussen van De Markten.
via brusselnieuws.be (met video)
Ik herinner me van 2 jaar geleden dat er nog geen volgnummers waren, en dat we die zelf waren beginnen maken met stukjes papier (waaronder redelijk wat business cards). Er werd ook nogal wat geroepen door de mensen die gans op het einde toekwamen en dus kompleet uit de boot vielen. “Het is een schandaal!!” U kent het. Wat zijn jullie ervaringen?
Nu de marathon van Brussel er aankomt, wou ik eens vragen of er nog vrijetijdslopers zijn bij Brusselblogt en zo ja waar ze gaan lopen.
Ik loop al enkele jaren een parcours van ongeveer 12,6 kilometer dat gaat van de Daillylaan, door de Plaskywijk langs de Tongerenstraat. Daarna van Merode langs de Tervuursesteenweg tot aan het park van Woluwe waar ik een stukje doorloop. Aan de Vorstlaan loop ik naar links over de oude spoorwegbedding-brug richting Kraainem, bij de eerste straat ga ik links naar beneden en dan via de Malouvijvers terug de Tervurenlaan omhoog. Halverwege het Jubelpark via de Notelaarsstraat terug naar Dailly. Het is een heel gevarieerd parcours met leuke hellingen en veel groen. Er zijn ook weinig verkeerslichten zodat je bijna de hele tijd kan doorlopen. De auto’s moet je er jammer genoeg bijnemen, net zoals, soms, de loslopende honden.
Voor wie nog niet overtuigd is dat lopen in Brussel prettig kan zijn, vond ik zopas volgende uitspraak van marathonloper Rik Ceulemans op running.be.
Continue reading ‘Lopen in Brussel’
Groene golf is een verkeerstechnische term. Indien je er nog niks hebt over gehoord, maak je geen zorgen. Toen ik het jaren geleden voor het eerst in mijn geboortestad Brugge het bord “Groene Golf” tegenkwam, dacht ik eerst dat iemand in een groene Volkswagen publiekelijk aan de schandpaal moest wegens te hoge snelheid. Het komt er op neer dat een serie verkeerslichten zo worden gesynchroniseerd dat het verkeer vlotter kan blijven doorrijden. Het heeft als voordelen dat de het automobilisten hun routekeze beinvloedt (minder sluikverkeer), de stress naar beneden haalt en hen aanmoedigt de reglementaire snelheid aan te houden. Ook voor voetgangers die bepaalde grote kruispunten in 2 delen moeten oversteken, kan zo’n mini groene golf van pas komen.
Zo is dat ooit al uitgetest (met success?) tussen Van Praet en de Haachtsesteenweg (waarom het precies daar moest stoppen blijft voor mij nog steeds een raadsel). Maar men had best nog andere stroken kunnen aanpakken. Ondertussen begin ik mij als chauffeur behoorlijk te ergeren aan bepaalde series lichten waar je gewoon ieder stoplicht tegen hebt. Ik zie maar al te vaak dat het leidt tot nervositeit en bij enkele chauffeurs leidt tot agressieve versnellingen met als doel het volgende groene licht te halen -bij sommigen wordt dat dan als eens het “lichtrood”- met alle gevaren voor alle weggebruikers vandien. Continue reading ‘Groene golf’
In afwachting van de grote lancering van Cyclocity, het fietsenverhuurproject in de Vijfhoek, worden momenteel de laatste ‘stations’ afgewerkt. Maar nu al hebben vandalen een eerste scherm vernield. Het wordt bang afwachten tot het moment dat de fietsen er dag en nacht zullen staan. Lees meer op brusselnieuws.be …
Meer nieuws uit Brussel:
Als je op de site urbanaudit de statistieken opvraagt van de Europese hoofdsteden betreffende “Number of murders and violent deaths per 1,000 population“, om te zien hoe “goed” Brussel scoort, kom je voor een verrassing te staan (cijfers van 2001):
- Athina (GR): 0.46 (ofte 460 moorden per 1000.000)
- Riga (LV): 0.11
- Tallinn (EE): 0.11
- Bruxelles / Brussel (BE): 0.10 (ofte 100 moorden per 1000.000)
- Sofia (BG): 0.07
- Vilnius (LT): 0.06
- Praha (CZ): 0.05
- Inner London (UK): 0.04
- Bratislava (SK): 0.04
- London (UK): 0.03
Verrassing 1: Athene? Wat is daar in godsnaam aan de hand? Volgens anderen: violent crime is almost non-existent here in Greece en 0 murders in Athens in 2004.
Continue reading ‘Moord en doodslag’
De hele Zuidkermis is dit jaar een flop geweest. Het weinige volk dat er was, verbruikte weinig. Het weer was natuurlijk de grote spelbreker. In de maand juli was het te warm, en in augustus te koud.
(via brusselnieuws.be)
Voor zij die de charme van de kermis toch kunnen apprecieren: Katrien heeft een reeks zwart-wit foto’s genomen van de Zuidkermis, die ergens – zonder het “allez, allez, komt dat zien“, de boksauto-anthems en de kleuterkreten “Ik wil nog eens!” – veel serener overkomen dan ik me de kermis herinner.






Recente commentaren