Monthly Archive for May, 2008

Is het nog fijn op het Sint-Katelijneplein?

Niet als je het aan Gerrie vraagt. Zij zei in bruno.fm op FM Brussel dat toen ze een paar jaar geleden naar de Dansaertbuurt verhuisde het er nog rustig was. Sinds kort word er het ene evenement na het andere georganiseerd en is er van rust geen sprake meer. (luister)

Ze maakt zich ook de bedenking dat er in Brussel nog veel andere leuke buurten zijn om grote publieksevenementen te organiseren, dus waarom toch altijd op datzelfde Sint-Katelijneplein?

Zinvol?  En welke pleinen/buurten komen volgens jou dan in aanmerking? Of toch maar in die Dansaertwijk?

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Misverstand

AchterliggerAvond, terug naar huis. Dwars door die verdomde Generaal Jacques (naast militair ook begenadigd schrijver bij bxlblog.be). Boondael, ‘t wordt tijd om langzamerhand naar het linkse vak te gaan. ‘t Is druk en ik wil niet op het laatste moment mij voor en achter mede-aanschuivers wringen. Een plaats dient zich aan, iemand in vak linksachter was even verstrooid.
Richtingaanwijzer en opschuiven, ook mijn achterligger wringt zich in hetzelde gaatje, maar dan zonder richtingaanwijzer (uiteraard!), maar wel heftig signalerend dat ik hem stoorde in zijn onaangekondigd manoeuver.
En dus heb ik een plakker achter mij… de Ster, Congolaan, Ter Kamerenlaan. Zen, Mike, zen… , ik ga terug naar het rechtse rijvak wanneer ik een gaatje zie. De plakker komt mee en volgt mij… Dianalaan, Boskant, Waterloose en gaat mee en volgt mij door het maas van eenrichtingsstraatjes die mijn wijk rijk is.
De man parkeert zich voor me… er is volk in de straat, ik stap ook uit. Hij richt zich tot mij: “Ik had mijn richtingaanwijzer moeten gebruiken, ik weet het…” En hij belt enkele huizen verder aan!
Pffft…
Foto Artur

Vintage in Brussel

Dat Brussel veel te bieden heeft wisten jullie waarschijnlijk al, maar dat Brussel eveneens een Walhala vol tweedehandswinkels is, kan misschien nog enkelen onder jullie verbazen. Bij deze een artikel met daarin alle (?) adressen die je zeker niet mag voorbij wandelen. Neem je Volkswagenbusje, trommel je Austin Power vrienden op en haal die buffalo’s maar vanonder het stof, we gaan op 2nd hands strooptocht door Brussel. Je ervaren gidsen op deze tocht zijn Kristien Janssens en Doruntina Islamaj, die deze leuke plekjes bijeenzochten en beschreven. Continue reading ‘Vintage in Brussel’

Vreemde werkwijzen en berekeningen bij electrabel

Enkele dagen geleden viel mijn toeslag van electrabel in de bus. Ik viel een beetje achterover: 350+ euro bij te betalen sedert de periode Maart 2007.

Even nagekeken op de zeven bladzijden berekeningen wat blijkt, mijn energieverbruik zou van 1100kwh naar 2025kwh gegaan zijn, dus niet een vermeerdering, maar bijna een verdubbeling. Dat is, licht uitgedrukt, vrij opmerkelijk, sinds ik sinds 2007 dezelfde apparatuur thuis gebruik en daarenboven mijn oude verlichting verving met LED lampjes.

Bij een verder nazicht besloot ik eens zelf de tellerstand te gaan bekijken. Dit factuur sloot eind Maart af. Meteen zag ik hoe de teller naast de 16 anderen in het gebouw wel tot 2-3 keer sneller draaide dan de rest. *Iets* moest dus wel dat verbruik kunnen staven, vreesde ik. Terug naar boven, en alles eens uitgetrokken, tot de koelkast en andere permanente apparatuur toe. En wat blijkt? Die teller blijft gewoon doorlopen, weliswaar minder snel, maar met een permanent verbruik terwijl geen enkel apparaat nog aanstond.

De ‘energielijn’ van electrabel gebeld, en zij wisten me te vertellen dat meters e.d. werden onderbesteed aan het bedrijf Sibelga. Van de energielijn naar het (02) nummer van Sibelga viel de vriendelijkheid en de minuten wachten aan de lijn al meteen wat meer tegen. Wanneer ik eindelijk een medewerker te pakken kreeg en een datum ermee afsprak, besloot die met ‘U ziet dat u die 230 euro dan in orde kan brengen?’ Pardon? ‘Ja, nazicht van een meter is 230 euro mijnheer. Maar indien wij echt een fout vinden, vervangen wij deze gratis, natuurlijk’.

Is dit de courante werkwijze? Is het aan mij om, bovenop de 350 euro nog eens op te leggen om te bewijzen dat er een probleem zit? Me dunkt is het aan electrabel om zelf in te zien dat een verbruik van 110 euro per maand in een vertrek van enkele tientallen m² wel een beetje raar is, neen?

Kan dit ergens aangekaart worden of heeft iemand identieke ervaringen?

Brussel in Beeld – Week 21 (2008)

Vandaag werden de 20 km door Brussel gelopen. Vorige week deed ik een oproep om tijdens het evenement foto’s te maken en deze te uploaden in de BrusselBlogt-pool van Flickr. Desondanks nauwelijks foto’s waarin de 20 km door Brussel in beeld werden gebracht. Misschien omdat alle fotografen zelf meeliepen?

Tous à bord

Foto hierboven: Tous à bord van pladys. Deze foto geeft goed de vriendschappelijke sfeer van de 20 km door Brussel weer.

Continue reading ‘Brussel in Beeld – Week 21 (2008)’

Bonom @ Recyclart

Bonom @ Recyclart

Ik zag het gisteren nacht pas voor de eerste keer: een werk van Bonom in het skatepark van Recyclart. Iemand een idee hoe lang het er al staat?

Betalend parkeren per SMS

Uw parking betalen per SMS is heel simpel.
1. Zend een SMS met je nummerplaat naar een specifiek nummer bij start.
2. Zend SMS met STOP bij vertrek.

Nadeel: een beetje duur misschien.
Voordeel: je betaalt voor de exàcte duur dat je parkeert. Je hoeft niet meer op voorhand in te schatten hoe lang de rijen in de winkels zullen zijn, of hoeveel paar schoenen je moet passen vooraleer te beslissen een paar mee te nemen.
En zolang je niet, zoals in Gent blijkbaar, een SMS krijgt na 2u om je aan te manen om te verlengen (niet handig als je op restaurant je GSM uit zet!), dan ben ik een grote voorstander van dit systeem. Het beste aan het systeem is dat je in zowel in Antwerpen als in Gent de keuze krijgt om traditioneel te betalen, een optie voor de zeuren die zich vergapen aan de nadelen ;-)
In Schaarbeek willen ze er ook aan beginnen volgens Brusselnieuws.be, een initiatief die ik toejuich, maar waarom énkel in Schaarbeek en niet in het ganse gewest, vraag ik me dan af. Waarom moet dit aangepakt worden door de individuele gemeenten, en kan het gewest dit niet aanpakken? Zo eindigen we misschien terug met een verschillend parkeerbeleid, met aparte maatschappijen (en verschillende prijzen?), en mogelijks met overlast aan de rand van de individuele gemeentes.
Foto door: much ado about nothing

UPDATE: Net het volgende gelezen in De Morgen over Amsterdam

Automobilisten die hun auto in Amsterdam parkeren, hoeven in de toekomst geen ticket meer op het dashboard te leggen. Parkeerders betalen voortaan na hun nummerplaat te hebben ingevoerd in de parkeerautomaat….
Het kentekenparkeren maakt op termijn ook het ‘real time’ parkeren mogelijk.

Een alternatieve mogelijkheid voor Brussel?

Brusselse prijzen

Mystic Limoen Gisteren was ik voor een optreden in Aarschot. Wat heeft dit met Brussel te maken, denkt u? Wel, na het optreden had ik dorst. Het was een voorstelling van bijna twee uur, heel warm in die zaal en ik had ervoor vis gegeten in een zoutkorstje, dus: veel dorst. Dus ik schuif geduldig aan en zie mensen iets bestellen wat ik niet ken: Mystic, witbier met limoen. Ik bestel dat dus ook (ik hou van limoen) en dat komt vlot uit de tap. En nu komt het: de prijs was 1 euro. Ik vraag aan de meneer achter de toog “Excuseer? Eén euro?” Inderdaad, voor slechts 1 dukaat.

Wanneer was de laatste keer dat u nog in Brussel een pintje gekregen hebt voor 1 euro? En terwijl we toch bezig zijn, wat is de meest waanzinnige prijs die je ooit betaald hebt voor een pintje of een speciaal bier in Brussel? En laat ons het houden bij zaken waar je enkel komt om te drinken en praten, geen cabardouchkes.

Brussel in Beeld – Week 20 (2008)

Het Irisfeest en de Brusselse autoloze zondag van het vorige weekeinde hebben duidelijk hun sporen op Flickr achtergelaten. Ik heb me dan ook door massa’s foto’s van onder andere Daan, Ozark Henry en Sharko moeten worstelen. Toch heb ik geprobeerd om mijn keuze daardoor niet te laten bepalen.

Volgende week zondag 25 mei worden de 20 km door Brussel gelopen. Wie nog wil inschrijven is te laat, maar aanwezig zijn om het evenement op de gevoelige plaat vast te leggen kan natuurlijk nog altijd. Breng jij de “20 km door Brussel” op een originele manier in beeld? Zorg dan dat je foto’s komende zondag vóór 21.00 uur zijn geüpload en in de BrusselBlogt-pool van Flickr zijn ingedeeld. Misschien kies ik jouw foto dan wel voor “Brussel in Beeld”.

Summer in the City

Foto hierboven: Summer in the City van naftalina007. Je zou het misschien niet zeggen, maar deze foto werd gemaakt in de omgeving van de Hallepoort Anneessenstoren. Het grasperkje waarop deze zonnekloppers liggen is een voorschoot groot.

Continue reading ‘Brussel in Beeld – Week 20 (2008)’

Ontdek je plekje #80

Het was weer een hele poos geleden, dus tijd voor een nieuw ontdek-je-plekje! Waar vind je dit haast hemelse tafereel terug?

Ontdek je plekje 80

FM Brussel vervangt Peter Pype

FM Brussel gaat op zoek naar een Peter Pype-lookalike. Want, tot zijn grote spijt: Peter moet afhaken voor de loopwedstrijd ‘de 20 km door Brussel’. Een hardnekkige knieblessure houdt de presentator van ‘Goeiemorgen’ op FM Brussel al een tijd aan de kant.

Maar, er moet wel iemand lopen natuurlijk.
Wil je op 25 mei meelopen in de 20 km door Brussel? Heb je nog geen rugnummer? Doe dan mee met de wedstrijd ‘Vervang Peter’. Stuur je foto én persoonsbeschrijving (man of vrouw, geen probleem) naar vervangpeter@fmbrussel.be. (meer info: hier)

spiederman

Hij klimt op de stoel naast mij en grijnst zijn ontbrekende voortand bloot. Er is een Batman op zijn gezicht geschilderd. Ik vraag of dat ‘Spiederman’ (en français) is die op zijn koppie is vereeuwigd voor nog enkele uurtjes. ‘Mais non! Spiederman, il est rouge et…?’ Het duurt even voor ik doorheb dat hij het zelf wel weet maar mij even wil uitvragen als een onderwijzer. ‘Tu le sais quand même?’, kijkt hij mij onderzoekend aan.
Ik antwoord schaapachtig: ‘bleu’.
En wat later, nadat we een discussie hebben gehad over wie van de twee nu de sterkste is, vraagt hij: ‘toi, tu es un garçon?’. Dat is mij niet meer gevraagd sinds mijn zevende. Ik wijs naar mijn jurkje en hakken en zeg dat ik een femme of toch tenminste een fille ben. ‘Mais il y a aussi des hommes qui portent des jupes!’, antwoordt het bijdehandje met een frons.

Waarom zijn de mannen waar ik op val altijd twintig jaar te jong?

Brussel in Beeld – Week 19 (2008)

Dankjewel fotografen voor weer een prachtige reeks. Ga en blijf trekken.

la mademoiselle et ses boules

Foto hierboven: la mademoiselle et ses boules van ie-fotografie. Eentje voor de bollen. (Alweer, ja, maar deze bewijst dat originaliteit er nog steeds mee kan)

Continue reading ‘Brussel in Beeld – Week 19 (2008)’

BHV in la DH

Ik ben een 23-jarige studente en heb op mijn studentenjob vandaag de opdracht gekregen om Nederlandstalige Brusselaars te interviewen over de kwestie BHV (voor een opiniepeiling van La Dernière Heure)
Omdat het heel moeilijk is om ze te vinden dacht ik aan jullie website. Het zou fijn zijn als er mensen tussen 18-45j zijn die hun telefoonnummer kunnen doorgeven zodat ik de enquête kan doen. Het zijn maar 5 kleine vraagjes dus het duurt echt maar een minuutje en ‘t is volledig anoniem.
Probleem is dat we nog maar tot 13u de tijd hebben dus ik hoop dat u snel kan reageren. ‘t Is namelijk belangrijk dat de mening van de Nederlandstalige (of tweetalige) Brusselaar ook representatief is!

Om mee te doen, … (’t is toch te laat)

Straatsymboliek

Vanmiddag betrap ik een rare kerel in onze straat die op een viertal plekken markeringen maakt op het voetpad: drie identieke kruissymbolen, één op het voetpad zelf, één op de dorpel en één op de straatgoot. Persoonbeschrijving: zwart warrig haar, donkere huid, stoppelbaard en armoedig gekleed.

Nu herinner ik me ooit iets gelezen te hebben over rondtrekkende dievenbendes die voorafgaand door hulpjes onderaan de ladder de geschikte targets markeren met geheime symbolen. Is iemand hiermee vertrouwd?

Ik ben alvast zeker van het volgende:
- Het was geen landmeter.
- De Heilige Graal ligt niet in onze kelder dus met de Da Vinci Code heeft het ook niks te maken.
- Alcoholstift op blauwe steen is moeilijk verwijderbaar, straks de WD40 eens bovenhalen

mysterieuze symbolen

Tai Chi in Brussel

Tai chi

Heeft er iemand ervaring of tips over waar je tai chi lessen kan volgen in Brussel?