Vertrouw niet op uw maaltijdcheques

Lunch Pass Sodexo Gisteren, de laatste dag van augustus, kwamen we thuis tot de vaststelling dat we onze maaltijdcheques wat door elkaar hadden gehaald en dat er nog enkele tussen zaten die zouden vervallen. We hadden dan maar het briljante idee opgevat om bij Eat East, bij ons om de hoek, een bestelling te plaatsen die we zouden ophalen.
Bij het ophalen weigerde men echter de betaling met maaltijdcheques. “We kunnen hier niks mee doen, laatste dag. Morgen vervallen die.”. Geen verontschuldiging, niks, gewoon geweigerd. Choquerend om zoiets als vaste klant, want dat zijn we nu toch al vijf jaar lang, mee te maken. Maar direct vroeg ik me dan ook af, of dat allemaal we zo legaal is? Hoe kan je nu de ene keer wél, en de andere keer niét maaltijdcheques (geldige!) aanvaarden?
Ik heb de bestelling uiteindelijk laten staan en ik voel me niet meteen geneigd om daar nog langs te gaan. The Blue Elephant is ook niet ver, vriendelijke bediening en véél beter qua kwaliteit. Voor de meerprijs heb ik het er voor over.
Uiteindelijk hebben we kunnen bestellen bij Vini Cucina, na op voorhand geverifieerd te hebben hoe zij staan tegenover cheques die de dag erop vervallen. Daar liet men weten dat zoiets illegaal is. En bij het afhalen werd ik met de glimlach bediend, driewerf hoera!

Ik kon het uiteraard niet laten om Sodexo even te contacteren om te vragen of dit allemaal wel kan en zo… Ziehier hun antwoord:

Het restaurant EatEast gebruikt de maaltijdcheques van zijn klanten voor zijn eigen aankoop om de kosten wat de registratie bij Sodexo te vermijden.
Natuurlijk is het toegestaan.
De handelaars die bij Sodexo geregistreerd zijn om hun maaltijdcheques te laten terugbetalen krijgen een verlenging van 3 maanden na de vervaldatum om de cheques te laten terugvergoeden door onze diensten.
Dat zou een verklaring zijn voor het weigeren van uw cheques gisteren in dit restaurant.

Bij deze: let er op dat uw restaurant/winkel geregistreerd is bij Sodexo. Zoniet, kunnen ze dus inderdaad van vandaag op morgen, zelfs à la tête du client, beslissen om uw cheques te weigeren.

Nieuwe taxitarieven gaan goeie richting uit

Brandstofprijzen duurder, of anders moeten de prijzen aangepast aan de tariefverhogingen van de MIVB, maar het lijkt wel dat de taxiprijzen gewoon met een zekere regelmaat de lucht in moeten.
Volgens dit artikel in Brusselnieuws gaat de prijs van 1.35€/km naar 1.50€/km, ofte een verhoging van ruim 11%. Vorige verhoging, met vorige minister, was in 2008 en bedroeg toen 7%. Het wachttarief wordt zelfs een volle 20% duurder (vorige verhoging +/-8.3%). Lees volledige tekst

Villo op de goede weg?

Sinds ruim een jaar kun je gele Villo-fietsen huren in Brussel. Aanvankelijk bleef het systeem beperkt tot de Vijfhoek, maar langzamerhand breidt het netwerk zich uit. Ik zag bv. enkele dagen geleden in Etterbeek een nieuwe fietsverhuurhalte opduiken, vlakbij place Jourdan. Voor wie Villo wil uitproberen, loopt er nu een uitstekende aanbieding: je kunt een gratis abonnement nemen tot het einde van het jaar, zodat je enkel verplaatsingskosten betaalt (eerste halve uur gratis, tweede halve uur 0,5 euro, derde halve uur 1 euro, vanaf vierde halve uur 2 euro).

Zelf ben ik nog geen abonnee omdat ik ofwel mijn eigen fiets van stal haal ofwel het openbaar vervoer neem, maar ik wil er alvast bezoekers voor warm maken. Wat zijn jullie ervaringen met Villo? In positieve en negatieve zin? Twee reacties kregen we al bij het Collecto-artikel:

Mijn alternatief voor Collecto : Villo. Je mag niet té zat zijn, maar anders brengt het je op max. 25 minuten van centrum Brussel naar ergens buiten het centrum.

De gemeenten op de uithoeken worden nog niet bediend en dat zal ook geen prioriteit zijn voor JC Decaux aangezien er daar minder mensenstroom is.

Collecto try-out

Een tijdje geleden las ik een artikel op Brusselnieuws van personen die de proef op de som namen met Collecto, de formule die soelaas moet brengen voor het verdwijnen van diverse Noctis-bussen. Voor de onwetende: Collecto is een soort van groeperende taxi, je bestelt alleen of met meerderen een taxi, indien alleen of met 2 kunnen ze nog extra personen oppikken bijvoorbeeld. Bij Brusselnieuws hadden ze na het bellen soms geen taxi verkregen op het afgesproken punt, wat mij weinig hoopvol stelde, maar bon…wie niet waagt…

Aangezien ik dit weekend in het centrum was, de eerste metro mij wat te lang zou duren, en ik toch alleen was, nam ik de proef op de som. Vertrek vanuit Anneessens. Op de website staat dat je ten minste twintig minuten op voorhand moet  bellen, en met 02.13 u ga ik er van uit dat het die van 03 u wordt, niet 02.30 u (Deze taxi’s rijden maar op het half uur). De dispatching meldt mij dat 02.30 u geen probleem vormt. Leuk! Alleen zit ik wel even weg van Anneessens, tijd voor een sprintje.

Minder leuk detail aan deze conversatie met de dispatching: ‘U bent dus Dhr. Bart XXXXX, wonende te XXXX, en u heeft een Mobib-abonnement, correct?’ (Mobib-gebruikers krijgen korting). Ik weet even niet goed hoe antwoorden. De dispatching heeft deze informatie op 5 seconden even te voorschijn getoverd. Ik stamel maar van ja. Lees volledige tekst

Oeps, mijn wijk wordt hip!

bar du gaspi

Afgelopen winter moest ik nog passen op de vraag waar men in centrum Schaarbeek rookvrij zou kunnen uitgaan. Mijn antwoord was altijd: Naar de bar van repetitiecentrum Novanois in de Vleugelstraat, wat wel niet echt een publiek café wil zijn, of … op de zomer wachten, wanneer de terrasjes opengaan…

Nu is er plots verandering in gekomen. Twee weken geleden opende midden op de Louis-Bertrand-Laan een Luxemburgse biowinkel (!) annex lunchcafé, namasthé, die het al iets oudere en tussen Turkse buurtwinkels verstopte Filipijnse (!) lunchcafé annex fairtradewinkel Les Trouvailles de Louise in de Josaphatstraat met een vergelijkbaar menu vergezelt.

Op het Collignonplein is ondertussen een nieuwe rookvrije brasserie geopend met sofa’s voor wie enkel iets wil komen drinken, Brasserie Le Colignon, en het oude volks- (en ambtenaren-) café Eden op hetzelfde plein is plots ook rookvrij – de keuken van het eveneens befaamde Aretousa is na sluiting aan het Pavillonplein naar hier verhuisd…

Bio- en fairtradewinkels, rookvrij eten en nu nog een hippe kroeg! Verleden weekeinde is aan de hoek Louis-Bertrand-Laan / Haachtsesteenweg Le bar du gaspi heropend. Van 1980 tot 1996 legendarische cultkroeg van de oppositie tegen Nols, twaalf jaar gesloten en heropend als kroeg annex bio-restaurant annex cultuurcafé … Het publiek is een mengeling tussen oud-soixante-huitards, vroegere stamklanten en vrienden van de vader-cafébaas en jong volk met muziek in de vingers rond de zoon-cafébaas… Zie foto. Open van 12 uur ‘s middags tot 2 uur ‘s nachts.

Nu nog iets wat niet op zondag gesloten is … Wie opent wat volgende week?

Recyclart Holidays is terug!

Opnieuw Recyclart Holidays deze zomer!

[9 weken lang, elke donderdag en vrijdag, van 24 juni tot 20 augustus, gratis en bijna gratis…]

Het zomerfestival van kunstencentrum Recyclart (oftewel het station Brussel Kappellekerk, voor de vrienden) is weer helemaal terug na een jaar afwezigheid en schakelt een versnelling hoger om ten volle te genieten van de zomer in de binnenstad. Een zeer afwisselend programma met concerten en dj-sets, muziekdocumentaires in openlucht, performances en tentoonstellingen, petanque, een sportieve jogging in de Marollen, de installatie van een publieke broodoven (Pain Publik), een marktje voor jonge ontwerpers en de immer presente Fotomaton.

Dit allemaal in hartje Brussel voor geen of bijna geen geld. Dat de klagers en zagers thuisblijven!

Op het extra festieve openingsweekend kan je op Donderdagavond vanaf 18u genieten van een workshop ‘biobrood’ maken, terwijl een parade van verschillende majoretten de buurt opvrolijkt: ‘La totale’, les mignonettes, les vedettes, Majoretteketet én les fanfoireux brengen het beste Brusselse talent ten berde. Voor de petanquefans volstaat een identiteitskaart om een setje uit te lenen.

Op Vrijdagavond kan je naast de vaste buitenactiviteiten ook terecht voor 5 euro in de zaal vanaf 22u tot de vroege uurtjes voor een boeiende avond experimentele electronica zwevend tussen Brussels talent en internationale hoogvliegers: Planet Mu staat nog altijd aan de top van experimentele elektronische muziek, getuige het adembenemende Shortstuff en Geiom. Met Milanese, die zijn volle plaat ‘Lockout’ uitbracht bij planet Mu in 2009 (naast eerdere worpen op Planet Mu en ook o.a. Warp records), hebben we dan weer één van Mu’s meest gevestigde waarden in huis. Viktor Sagat en Azaryx zijn dan weer de ideale, lokale sparring partners.

Meer informatie op http://www.recyclart.be

Brussel-Congres: op zoek naar jouw verhalen!

Het station Brussel-Congres lijkt een vergeten monument in een verlaten wijk. Toch is niets minder waar. Want elke dag stappen hier nog duizenden pendelaars uit. En Bruxelles-Congrès vzw organiseert er tentoonstellingen, lezingen en feestjes. De bar is open voor iedereen. Op de grasveldjes is het gezellig toeven. In de buurt rond het station bots je op architecturale pareltjes, merkwaardige stedenbouwkundige ingrepen, sympathieke wijkinitiatieven en grootse toekomstplannen.

Broodje Brussel nodigt je van harte uit om op vrijdag 25 juni 2010 kennis te maken met deze bijzondere plek. Kom er de sfeer opsnuiven, breng je eigen picknick mee, volg één van de gegidste rondleidingen. Het volledige programma vind je terug op www.uitinbrussel.be.

Broodje Brussel en de Erfgoedcel Brussel zijn op zoek naar jouw verhalen

Woon(de) of werk(te) je in de buurt van het Congresstation? Broodje Brussel en de Erfgoedcel Brussel zijn benieuwd naar jouw herinneringen aan het station en zijn omgeving. Verhalen, foto’s of filmpjes uit de oude doos? Stuur ze naar broodjebrussel@opbrussel.be of breng ze mee op vrijdag 25 juni.

Broodje Brussel-Congres is een project van UiTinBrussel in samenwerking met de Erfgoedcel Brussel van de Vlaamse Gemeenschapscommissie, Bruxelles-Congrès vzw en Bral vzw.

Het feest van de democratie

De kiezer heeft gesproken. Over de resultaten zal nog heel veel nagepraat worden. De vorming van een federale regering, hoogstwaarschijnlijk met de verkiezingswinnaars N-VA en PS, zal geen gemakkelijke klus worden. Maar hoe ging het eraan toe in een Brussels stemkantoor? Ik was voor het eerst opgeroepen als bijzitter in Etterbeek en mocht ijverig stempels zetten op oproepingsbrieven. Impressies van een verkiezingswaarnemer.

 Half acht, het is voor een avondmens een ontiegelijk vroeg uur op een zondag. Maar ik stond paraat. Ik was nieuwsgierig om verkiezingen eens aan de andere kant mee te maken, als ambtenaar geloof ik in dienstverlening aan de maatschappij en burgerzin en er wachtte mij bovendien een beloning in de vorm van een vrije maandag als ik afstand deed van het zittingsgeld. De voorzitter van het stembureau begroette mij in het Frans en het Nederlands en nodigde me uit om koffie en een chocoladekoek te nemen. Hij was bloednerveus, want het was zijn eerste keer. De bijzitters druppelden een voor een binnen. Het zweet parelde al op het voorhoofd van de voorzitter toen hij moest beslissen wie moest blijven. Een vrouw zei dat ze nog veel werk had tegen morgen en kreeg dienstvrijstelling. Uiteindelijk bestond de ploeg uit een secretaris en vijf bijzitters, onder wie iemand van de gemeente. De uitleg over de te volgen procedure was niet al te duidelijk, de taakverdeling liep niet van een leien dakje. Kortom, een lichte vorm van chaos. Het stembureau ging dan ook met 20 minuten vertraging open. Lees volledige tekst

De juiste vakman

Zoals ik zelf al ondervonden heb en zoals blijkt uit de rubrieken en commentaren onder “Nuttige info”, is het in Brussel niet zo evident een Nederlandstalige kinesist, gynaecoloog, … te vinden. Nu weer in een andere levensfase beland. Die van het renoveren van een eigen woonst. Ook op dat vlak is het in Brussel blijkbaar extra moeilijk de juiste vakman te vinden. Veel Vlaamse aannemers halen blijkbaar hun neus op voor Brussel: teveel files, inbraak in de camionette, parkeerproblemen, … . En veel architecten halen hun neus op voor de combinatie renovatie, gezinswoning, gewoon klein budget … hetgeen in Brussel toch veel moet voorkomen.

Heeft iemand van jullie goede ervaringen met een aannemer (elektriciteit, hout, inbouwkasten, …) en architect die in Brussel actief zijn? Als rasechte Brusselaar heb ik er geen probleem mee als ze niet Nederlandstalig zijn.

Stefanie

Slachtoffers homofobie gestraft

Ik lees dit op de voorpagina van BDW. Een ontstellend bericht over een jong koppel die louter en alleen omwille van hun sexuele geaardheid uit de Anneessenswijk werden weggepest, opgejaagd met stenen en glasbreuk door een bende snotapen  en onverschillige (dus schuldige) volwassenen.

Ik lees dat die mensen al in 2005 zijn verhuisd.

Ik vind het weerzinwekkend dat dit kan in het volle centrum van Brussel, dat zich graag voordoet, en terecht, als heel tolerant.

Maar er zijn dus vreselijke uitzonderingen. In alle geval is dit iets dat geen enkele rechtgeaarde burger kan laten gebeuren, zoniet is het hek helemaal van de dam.

Wat als mijn buur moslim is en mij dit niet bevalt ?

Of christen ? Of communist ? Of transseksueel ? Als hij zwart is ?

Mag ik hem dan ongestraft (wat hier is gebeurd) bekogelen met stenen, zijn banden stuk maken, mijn vuilnis kiepen voor zijn deur ?

Lees volledige tekst